Home 🌎 অসমঃ হস্তমৈথুন ভাল নে বেয়া? কোন সময়ত হস্তমৈথুন কৰিব? কেতিয়াবা বিপদজনক হ’ব পাৰে নেকি? বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ

হস্তমৈথুন ভাল নে বেয়া? কোন সময়ত হস্তমৈথুন কৰিব? কেতিয়াবা বিপদজনক হ’ব পাৰে নেকি? বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ

হস্তমৈথুন ভাল নে বেয়া? কোন সময়ত হস্তমৈথুন কৰিব? কেতিয়াবা বিপদজনক হ’ব পাৰে নেকি? বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ

♂ এই বিশেষ লেখনিত, এজন পঢ়ুৱৈয়ে হস্তমৈথুনৰ দৰে সংবেদনশীল বিষয়ৰ ওপৰত বিশেষজ্ঞ পল্লৱী বাৰ্ণৱালৰ পৰা পৰামৰ্শ বিচাৰিছিল।

IMAGES 2021 10 28T163440.251
বিশেষজ্ঞ পল্লৱী বাৰ্ণৱাল

হস্তমৈথুন কি আৰু কিয়? যৌনতাৰ মুখ্য লক্ষ্য বা উদ্দেশ্য হৈছে শাৰীৰিক আনন্দ বা তৃপ্তি লাভ কৰা। হস্তমৈথুন সদায় এজন সঙ্গীৰ অবিহনে স্পৰ্শ কৰা হয়। সেয়েহে, প্ৰয়োজন হ’লে হস্তমৈথুনৰ প্ৰচাৰ কৰিব পাৰি বুলি বিশেষজ্ঞ মহলে ক’ব খোজে।IMAGES 2021 10 28T163136.972

আমাৰ সমাজত হস্তমৈথুনৰ বিষয়ে বহুতো জনা-নজনা ধাৰণা আছে। এই কাম সকলো সময়তে সঠিক হ’ব লাগিব বুলি ভবাৰ কোনো অৰ্থ নাই। লগতে, আৰু এটা কথা মনত ৰাখিব, যিকোনো প্ৰাচীন সমাজৰ লক্ষ্য আছিল প্ৰজনন কৰা বা বংশ বৃদ্ধি কৰা। সেয়েহে প্ৰাচীন শাস্ত্ৰত হস্তমৈথুনক বিভিন্ন ধৰ্মত পাপ বুলি গণ্য কৰা হৈছে। ইয়াৰ আঁৰৰ একমাত্ৰ কাৰণ হ’ল শুক্ৰাণুৰ পৰিমাণ হ্ৰাস হয়, যাৰ ফলত প্ৰজননত কোনো বাধা হ’ব পাৰে!

Read More ■ নির্বাচন সম্পৰ্কীয় কার্যসূচীত শিশু জড়িত হ’ব নোৱাৰিবঃ কঠোৰ নিৰ্দেশনা নির্বাচন আয়োগৰ

গুৱাহাটী আৰ্টিষ্টছ গীল্ডত মৃদুস্মিতা গোস্বামীৰ উপন্যাস “জীয়া শিল” উন্মোচন

SEX 2021 10 28T162514.237

এজন পঢ়ুৱৈয়ে হস্তমৈথুনৰ দৰে সংবেদনশীল বিষয়ৰ ওপৰত বিশেষজ্ঞ পল্লৱী বাৰ্ণৱালৰ পৰামৰ্শ বিচাৰিছিল। বিশেষজ্ঞক সুধিছিল যে, নিয়মীয়া হস্তমৈথুনে শৰীৰত কোনো নেতিবাচক পাৰ্শ্বক্ৰিয়াৰ জন্ম দিয়ে নেকি বা প্ৰভাৱ পেলায় নেকি!

পাঠকৰ হস্তমৈথুন সম্পৰ্কে আন কেইবাটাও প্ৰশ্ন উত্থাপিত হৈছে – দিনটোৰ কোন সময়ত হস্তমৈথুন কৰিব পাৰি বা কেতিয়া কৰিব? এটা কিমান বাৰ হস্তমৈথুন বাঞ্ছনীয় ইত্যাদি বিশেষ প্ৰশ্ন।SEX 2021 10 28T162423.191

বিশেষজ্ঞ পল্লৱী বাৰ্ণৱালে এই সন্দৰ্ভত হস্তমৈথুনৰ ওপৰত তেওঁ স্পষ্ট কৰি কয় যে, হস্তমৈথুন ফলত কেতিয়াও শৰীৰৰ বাবে ক্ষতিকাৰক নহয়, আনকি নিয়মীয়াকৈ হ’লেও। ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে, তেওঁ হস্তমৈথুনৰ গুৰুত্বৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰি উল্লেখ কৰি কয়, যিয়ে সুখী হৰমন নিশ্চিহ্ন কৰি মন স্বাস্থ্যৱান ৰাখে, টোপনি যোৱাত সহায় কৰে, যৌন ফ্ৰষ্টিং পৰা উপশম কৰে। বিশেষজ্ঞ পল্লৱী বাৰ্ণৱালে ভাগৰ উপশম কৰাত হস্তমৈথুনৰ ভূমিকাৰ কথা উল্লেখ কৰি এনেদৰে কয়। তেওঁ লগতে প্ৰকাশ কৰিছিল যে এই অভ্যাসে আত্মসন্মান বৃদ্ধি কৰি এজন ব্যক্তিৰ মানসিক দিশটো ভাল ৰাখিব পাৰে। অসামাজিক যৌনতাৰ পৰা বাচি থাকিব পাৰি।XYZ 630X420 1

এতিয়া প্ৰশ্ন হৈছে- এটা দিনত বা ২৪ ঘণ্টাত হস্তমৈথুন কৰাৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ সময় কেতিয়া? ৰাতি শুবলৈ যোৱাৰ আগতে দিনটোত হস্তমৈথুন কৰাটো ঠিক হয় নে নহয়? বিশেষজ্ঞগৰাকীয়ে পঢ়ুৱৈসকলৰ ওপৰত এটা প্ৰশ্ন কৰে যে, যেতিয়া আমাৰ ভোক লাগে তেতিয়া আমি ইয়াক দমন কৰোঁ নেকি? নে মই ২৪ ঘণ্টাত কেৱল এবাৰহে খাদ্য খাওঁ? সেই সূত্ৰ অনুসৰি তেওঁ কয় যে, যেতিয়াই আপুনি নিজকে এই শৰীৰৰ আনন্দ দিব বিচাৰে তেতিয়াই হস্তমৈথুন কৰিব পাৰে। কোনো নিৰ্দিষ্ট সময় নাই। একেদৰে, এটা দিনত কিমান বাৰ আনন্দ লাভ কৰিব, সেইয়া হ’ব ব্যক্তিজনৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ! পল্লৱীৰ মতে, একাধিকবাৰ কোনো সমস্যা নাই! তেওঁৰ মানসিকতা ওপৰত সম্পূৰ্ণ ভিত্তি কৰিব।EJACULATED 2021 10 28T162307.222

কিন্তু বিশেষজ্ঞই কেৱল দুয়োফালৰ পৰা সাৱধান হ’বলৈ জনায়। যদি এই অভ্যাসে কাম কৰাৰ পথত বাধা দিয়ে, তেতিয়া সাৱধান হ’ব। আৰু যদি বাৰে বাৰে লিংগ স্পৰ্শ কৰে বা উত্তেজনা আনে তেনে মুহূৰ্তত জননাংগৰ বিষ বা ছালৰ দাগ হ’ব পাৰে বা লিংগ বেঁকা হ’ব পাৰে, তাৰ বাবে আপুনি সাৱধান হ’ব লাগিব!SEX 2021 10 28T162514.237

18 / 100

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here